Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

II edycja Akademii Finansów

Rozpocznij z nami swoją przygodę w świecie finansów!

akademia-finansow

? Tematem pracy rekrutacyjnej II edycji Akademii Finansów była rola państwa w dobie kryzysu.

? W tej edycji oprócz wykładów z ekspertami z zakresu administracji publicznej, finansów i ekonomii na uczestników czekały warsztaty rozwijające kompetencje miękkie.

? Laureaci Akademii zostali wyłonieni w drodze turnieju debat oksfordzkich

? Na najlepszych 5 uczestników czekały płatne staże w Instytucie Finansów.

II edycja Akademii Finansów

Druga edycja Akademii Finansów zgromadziła 40 uczestników z całej Polski, zarówno osób z klas maturalnych, jak również studentów ostatnich lat studiów, wyłonionych na podstawie eseju na temat „Rola państwa w dobie kryzysu”. Najlepsi z nich nagrodzeni zostali podczas gali finałowej Akademii Finansów, która odbyła się na Sali Głównej Notowań Giełdy Papierów Wartościowych.

Laureaci II edycji Akademii Finansów

Zwycięzcy turnieju debat oksfordzkich:
1. Małgorzata Wójcik
2. Seweryn Kłoskowicz
3. Mikołaj Bondaryk

4. Olga Zaręba

Nagrody indywidualne
Najlepszy mówca – Mikołaj Bondaryk
Najlepszy esej – Jakub Miros

Cieszymy się również, że zebraliśmy naprawdę znakomite grono prelegentów. Wykłady dla uczestników poprowadzili:

Piotr Patkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów i Główny Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych wygłosił wykład inaugurujący Akademię Finansów.
mec. Ziemowit Bagłajewski, Zastępca Rzecznika Finansowego poprowadził prelekcję na temat „Rola i zadania Rzecznika Finansowego”.
dr Jakub Chowaniec, Dyrektor Departamentu Analiz Podatkowych w Ministerstwie Finansów poprowadził prelekcję na temat „Wojna na Ukrainie i jej oddziaływanie na polską gospodarkę”.
dr Sebastian Skuza, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów poprowadził prelekcję na temat „Finanse publiczne w okresie turbulencji”.
dr Katarzyna Obłąkowska, Kierownik Zespołu Analiz Behawioralnych i Badań Społecznych Instytutu Finansów poprowadziła prelekcję na temat „Metodologia tworzenia ekspertyz na przykładzie raportu Instytutu Finansów”.
mł. asp. Paweł Łukaczyk, analityk kryminalny pełniący służbę w Krajowej Administracji Skarbowej, poprowadził prelekcję na temat „Aspekty pracy funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej — nienudna codzienność”.
dr Łukasz Koziara, Project Manager w spółce Comarch poprowadził prelekcję na temat „Wizerunek inwestycyjny Polski na tle państw regionu”.

Podczas Akademii odbyły się również szkolenia z kompetencji miękkich, czyli wystąpień publicznych i debat oksfordzkich. Poprowadzili je dla nas eksperci z fundacji Nowy Głos, Paulina Pepera, Magdalena Kapitańczyk, Szymon Ofat i Dominik Parkitny. Fundacja odpowiadała również za sędziowanie turnieju debat oksfordzkich, który wyłonił zwycięzców.

Na koniec wydarzenia podczas Gali Finałowej Akademii Finansów przemówienie do uczestników skierował Prezes Rady Ministrów – Mateusz Morawiecki gratulując wszystkim absolwentom Akademii jej ukończenia oraz wyrażając nadzieję, że projekty takie jak ten wyłonią nowych wybitnych polskich ekspertów.

Materiały:

Zadanie rekrutacyjne: Treść zadania rekrutacyjnego

Regulamin: Regulamin II edycji Akademii Finansów

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność