Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

„Determinanty dyscypliny podatkowej w erze cyfrowej”: Podsumowanie seminarium Akademii Leona Koźmińskiego i Instytutu Finansów

Data dodania: 12 stycznia 2024


„Determinanty dyscypliny podatkowej w dobie transformacji cyfrowej” – to tematyka seminarium zorganizowanego 11 stycznia 2024 r. we współpracy Akademii Leona Koźmińskiego i Instytutu Finansów. Wydarzenie to miało miejsce w siedzibie uczelni przy ul. Jagiellońskiej 57/59 w Warszawie, gromadząc uczestników zainteresowanych tematyką wpływu cyfryzacji na politykę podatkową.

Zaprezentowane wyniki badań naukowców dostarczyły cennych informacji dotyczących postaw psychologicznych płacących podatki, identyfikując wartości i uwarunkowania decydujące o dyscyplinie podatkowej. Szczególną uwagę zwrócono na zróżnicowane podejścia przedsiębiorców, księgowych i doradców podatkowych – podkreślając istotne zróżnicowanie w ściągalności podatków oraz motywacji do ich opłacania, zależne od stopnia skomplikowania systemu podatkowego.

Podczas dyskusji podkreślono znaczącą rolę cyfryzacji w obszarze danin, zwracając uwagę na wprowadzenie nowoczesnych technologii do systemów podatkowych jako kluczowy element wpływający na dyscyplinę podatkową.

Seminarium „Determinanty dyscypliny podatkowej w dobie transformacji cyfrowej” stanowiło źródło wiedzy i inspirację do refleksji nad przyszłością polityki podatkowej. To jedno z wielu wydarzeń  organizowanych przez Instytut Finansów, ukierunkowanych na analizę i dyskusję nad kluczowymi zagadnieniami finansowymi.

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej oraz profili w mediach społecznościowych, gdzie znajdą Państwo bieżące informacje na temat inicjatyw podejmowanych przez Instytut Finansów.

Zobacz więcej:
Dr hab. Łukasz Jabłoński na seminarium pn. „Nierówności dochodowe i nierówności podatkowe”
„Rola państwa w kryzysie” – wykład dr. Artura Bartoszewicza w Instytucie Finansów

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność