Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Druga edycja konkursu „Finanse? A co to takiego?”

Data dodania: 1 marca 2023


Skąd się biorą pieniądze? Kto je zarabia? Co się dzieje z zarobionymi pieniędzmi?  Które wydatki są konieczne, a które nie? Już wkrótce na pytania znajdą się nie tylko odpowiedzi, ale także rysunki przygotowane przez uczniów klas I-III szkół podstawowych! Instytut Finansów po raz drugi organizuje konkurs dla najmłodszych, którego celem jest promowanie wiedzy w ważnym obszarze życia. 

Wzorem ubiegłorocznej edycji nauczyciele zgłoszonych placówek otrzymają kartę pracy wraz z pomysłami realizacji zajęć. Po lekcji zadaniem uczniów będzie przygotowanie pracy plastycznej w dowolnej metodzie i tematyce związanej z ekonomią i finansami. 

Pierwsza edycja naszego konkursu „Finanse? A co do takiego?” spotkała się z ciepłym odbiorem ze strony wychowawców, rodziców i samych dzieci. Jednym z głównych celów Instytutu Finansów jest współpraca ze światem nauki na wszystkich możliwych etapach. Ekonomia i finanse to jedne z najważniejszych elementów życia codziennego, dlatego cieszymy się, że obok współpracy z ośrodkami akademickimi i realizowanymi badaniami możemy docierać do najmłodszych w przystępny i atrakcyjny sposób – podkreśla Dyrektor Instytutu Finansów Łukasz Chrobak. 

Nagrodzonych zostanie czterech laureatów, oddzielnie dla każdej klasy I-III szkół podstawowych, a także jedna najciekawsza praca niezależnie od kategorii wiekowej. Na rysunki czekamy w dniach 1-27 marca, a pełen regulamin drugiej edycji konkursu „Finanse? A co to takiego?” znajduje się pod tym adresem. 

Najlepszym autorom oraz ich szkołom przekażemy wyjątkowe nagrody, w tym pakiety książek, wsparcie w szkoleniu pedagogów oraz pakiety nauczycielskie! 

Pierwsza edycja konkursu organizowanego przez Instytut Finansów skierowany był do przedszkoli. Wówczas komisja konkursowa wyróżniła i nagrodziła 10 placówek, z czego na podium znalazły się trzy przedszkola: Samorządowe Przedszkole nr 176 w Krakowie, Niepubliczne Przedszkole 4 Pory Roku w Cielu oraz Miejsce Przedszkole nr 2 w Bochni. 

Zachęcamy do udziału, a młodym ekonomistom i ich nauczycielom życzymy powodzenia!

Link do formularza zgłoszeniowego: formularz.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność