Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Edukacja ekonomiczna Polaków powinna być lepsza

Data dodania: 7 czerwca 2024


Dyrektor Instytutu Finansów, profesor Dariusz Adamski, wziął udział w rozmowie z Panem Filipem Lamańskim z kanału „Obserwator Gospodarczy” i omówił stan edukacji i świadomości ekonomicznej Polaków. Profesor Adamski zauważa, że wiedza Polaków na temat ekonomii jest lepsza, niż się powszechnie uważa, choć istnieje miejsce na poprawę.

Głównymi punktami wywiadu są m.in. stan wiedzy ekonomicznej polskiego społeczeństwa, umiejętność korzystania Polaków z aktualnie obowiązującego systemu podatkowego, inwestycje w nieruchomości i potrzeby edukacyjne w zakresie ekonomii.

Profesor Adamski podkreśla, że poprawa edukacji ekonomicznej powinna koncentrować się na praktycznych aspektach zarządzania finansami i inwestycjami, aby zwiększyć świadomość i umiejętności Polaków w tych dziedzinach. Zaznaczył również, że postęp technologiczny daje możliwość rozwijania się w kwestiach ekonomicznych, ale generuje również wiele zagrożeń. Potrzebne są kampanie informacyjne, które będą uświadamiać Polaków, jak unikać takich niebezpieczeństw.

Zapraszamy do obejrzenia pełnej rozmowy i zapoznania się z cennymi spostrzeżeniami profesora Dariusza Adamskiego.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność