Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Edukacja finansowa może być pełna kolorów. Poznaliśmy zwycięzców konkursu Instytutu Finansów

20230411 091741

Data dodania: 12 kwietnia 2023


Uczniowie szkół w Tuszynie, Wałbrzychu oraz Rogowie zwyciężyli w II edycji konkursu „Finanse? A co to takiego?” organizowanego przez Instytut Finansów. Wyróżnienie wśród wszystkich zgłoszeń trafiło do placówki w Sycowie. Na zwycięskie placówki i ich uczniów czekają ciekawe nagrody edukacyjne.

Konkurs skierowany tym razem do uczniów klas I-III szkół podstawowych zakładał przeprowadzenie zajęć z zakresu finansów, ekonomii i oszczędzania. Wsparta materiałami merytorycznymi Instytutu Finansów lekcja kończyła się przygotowaniem prac plastycznych przedstawiających poruszane zagadnienia.

„Cieszymy się, że druga edycja naszego konkursu dla najmłodszych uczniów spotkała się z tak dużym zainteresowaniem szkół z całej Polski. Jako Instytut Finansów widzimy ogromną potrzebę w rozwoju edukacji ekonomicznej w przystępny sposób. Jednym z naszych statutowych działań jest wsparcie procesów edukacyjnych, dlatego tym bardziej cieszymy się z faktu, że po zakończonych zajęciach w uczniach zostanie wiedza czym są pieniądze, jak się je zarabia i co robić, aby je oszczędzać” – podkreśla Dyrektor Instytutu Finansów Łukasz Chrobak.

Szkoły, których prace zostały nagrodzone, otrzymają m.in. zestawy edukacyjne zawierające książki „ABC Ekonomii, pierwsze kroki w świecie finansów”, szkolenia on-line dla nauczycieli wraz z lekcją pokazową, a także pakiety nauczycielskie. Nauczyciele zwycięskich szkół mogą także podejść do testu wiedzy po szkoleniu, a zaliczenie go będzie skutkowało otrzymaniem certyfikatu.

Instytut Finansów przewidział także nagrody indywidualne dla autorów nagrodzonych prac oraz upominki dla ich kolegów i koleżanek, których prace nie zwyciężyły.

Pełen wykaz nagrodzonych szkół:

1. miejsce wśród klas I

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie

1. miejsce wśród klas II

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 im. Jana Pawła II w Wałbrzychu

1. miejsce wśród klas III

Zespół Placówek Oświatowych w Rogowie

Wyróżnienie wśród wszystkich zgłoszeń za pracę z kategorii klas III

Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie

Gratulujemy wyróżnionym szkołom i dziękujemy za wszystkie nadesłane prace!

 

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność