Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Finanse? A co to takiego? OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY

Grafika promująca konkurs plastyczny Finanse, a co to takiego? Po lewej nazwa konkursu, po prawej zdjęcie uśmiechniętych dzieci, chłopca i dziewczynki leżących na ziemi wśród akcesoriów do malowania.

Data dodania: 30 września 2022


Finanse? A co to takiego?

OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY.

Zapraszamy przedszkola do udziału w konkursie!

Konkurs kierujemy do dzieci w wieku przedszkolnym w celu wzbudzenia zainteresowania finansami od najmłodszych lat, poprzez przemycanie wiedzy finansowej w przystępny sposób oraz zachęcanie nauczycieli do wzbudzania zaciekawienia tym tematem, podczas zajęć dydaktycznych. Przyjęta forma, polegająca na przeprowadzeniu ramowego planu lekcji wraz z wykonaniem pracy plastycznej, w przyjazny sposób przybliży najmłodszym aspekty dotyczące podstaw świata finansów.

Jako Instytut Finansów dostrzegamy potrzebę kreowania pozytywnych postaw finansowych już  od pierwszych lat życia. Przyjęta przez nas forma konkursu plastycznego ma na celu przekazać dzieciom podstawową wiedzę w zakresie finansów w przyjazny, kreatywny oraz mamy nadzieję twórczy sposób. Wzbudzenie zainteresowania przedmiotową tematyką wśród dzieci pomoże im  w wyrośnięciu na bardziej świadomych obywateli w przyszłości, którzy będą w stanie w sposób zrównoważony i rozsądny zarządzać swoim budżetem. W konkursie przewidzieliśmy nagrody rzeczowe zarówno dla przedszkoli, którymi są pakiety edukacyjne, jak i również indywidualne nagrody dla autorów wyróżnionych pracpodkreśla Łukasz Chrobak Dyrektor Instytutu Finansów.

Zasady konkursu:

Nauczyciele otrzymują od Organizatora kartę pracy wraz z pomysłami realizacji lekcji – materiały są inspiracją, którą można dowolnie modyfikować i rozszerzać według własnego pomysłu.

Na podstawie wprowadzonych zagadnień dzieci tworzą pracę plastyczną podsumowującą temat finansów – swoje skojarzenia, zapamiętane pojęcia według instrukcji nauczyciela. Prosimy o wykonanie prac podczas zajęć z nauczycielem.

Praca konkursowa w formacie A3 lub A4 może być wykonana dowolną techniką tj. kredki, farby lub inne materiały plastyczne (zalecamy nie używać materiałów sypkich) z wyłączeniem fotografii.

Nauczyciel wyłania maksymalnie 5 prac z grupy, a przedszkola, które zdecydowały się wziąć udział w konkursie nadsyłają prace zbiorczo (w jednej przesyłce prace wszystkich grup z danej placówki) na adres Instytutu Finansów.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest uzupełnienie formularza zgłoszeniowego online oraz przesłanie drogą pocztową wykonanej pracy plastycznej na adres: Instytut Finansów, ul. Świętokrzyska 12, 00-916 Warszawa z dopiskiem – „konkurs plastyczny”

Konkurs trwa od 3 października do 10 listopada 2022 r. Organizator zastrzega jednak możliwość przedłużenia terminu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 30 listopada 2022 r. poprzez ogłoszenie na stronie internetowej infin.gov.pl

Nasza Komisja Konkursowa przyzna wyróżnienie 10 nadesłanym pracom, z których wyłoni 3 najlepsze.

Nagrody:

Każde z przedszkoli, z którego nadesłana zostanie wyróżniona praca otrzyma pakiet ABC Ekonomii stanowiący pomoc dydaktyczną do nauki z najmłodszymi. Autorzy każdej z wyróżnionych prac otrzymają również indywidualne nagrody rzeczowe. Ponadto w trzech placówkach, które zostaną ocenione najwyżej, nagrody zostaną wręczone osobiście przez przedstawiciela Instytutu Finansów, który przeprowadzi pogadankę z przedszkolakami.

Więcej informacji znajdziecie Państwo w Regulaminie konkursu, który znajduje się poniżej

Regulamin konkursu plastycznego InFin

Zapraszamy do udziału!

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność