Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

„Finanse od kuchni” na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach

katowice www

Data dodania: 13 czerwca 2023


Instytut Finansów kontynuuje promocję opracowania na temat finansów publicznych. Kolejna prelekcja odbyła się w Katowicach.

Po Zamościu i tamtejszej Akademii Zamojskiej przyszedł czas na Katowice. To właśnie tam na Uniwersytecie Ekonomicznym pojawił się Michał Ostrowski, by mówić o opracowaniu „W jaki sposób państwo finansuje swoje działania? System finansów publicznych od kuchni”. W publikacji tej Instytut Finansów w sposób merytoryczny i przystępny przybliżył najważniejsze informacje na temat polityki fiskalnej.

Nieustannie czynimy starania, by edukować społeczeństwo w zakresie finansów publicznych i funkcjonowania gospodarki. Takie właśnie cele przyświecały nam, gdy zainicjowaliśmy prace nad publikacją. Niedawna prelekcja, jaka odbyła się w Akademii Zamojskiej spotkała się z zainteresowaniem ze strony uczniów i studentów. Dziękujemy społeczności akademickiej Uniwersytetu Ekonomicznego za dobrą współpracę i możliwość podzielenia się naszą analizą – mówi Łukasz Chrobak, Dyrektor Instytutu Finansów.

Spotkanie, które odbyło się 13 czerwca na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, wywołało zainteresowanie studentów i osób z katowickiego środowiska naukowego. Michał Ostrowski przybliżał najważniejsze kwestie, które zostały omówione w „Finansach od kuchni”.

Mam przekonanie, że to bardzo ważne zadanie, aby rozwijać wiedzę o polityce fiskalnej. Tylko społeczeństwo świadome mechanizmów rządzących gospodarką może funkcjonować sprawnie. Dlatego cieszę się, że tę wiedzę mogę przekazywać tak poprzez nasze opracowanie, jak i bezpośredni kontakt ze środowiskiem naukowym – mówi Michał Ostrowski z Instytutu Finansów.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność