Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

„Finanse od kuchni” zawitały do Radomia

uth radom www

Data dodania: 15 czerwca 2023


Radom to kolejne miasto, w którym odbyła się promocja raportu Instytutu Finansów „W jaki sposób państwo finansuje swoje działania? System finansów publicznych od kuchni”.

Opracowanie Instytutu Finansów, w którym w przystępny i merytoryczny sposób zaprezentowano kluczowe informacje na temat polityki fiskalnej, promowaliśmy już w dwóch ośrodkach. Były to Akademia Zamojska oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Kolejny to Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu. Autorem publikacji Instytutu Finansów jest Michał Ostrowski. Podczas spotkania o szczegółach opracowania opowiedziała dr Elżbieta Jędruszczak.

Publikacja naszego Instytutu ma za cel edukować, przybliżać specyfikę finansów publicznych różnym grupom odbiorców. Dlatego podjęliśmy starania, by promować to opracowanie w ośrodkach naukowych w wielu częściach Polski – tłumaczy Łukasz Chrobak, Dyrektor Instytutu Finansów.

W spotkaniu, które odbyło się na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym w Radomiu, uczestniczyło wielu studentów i osób ze środowiska naukowego zainteresowanych tematyką finansów publicznych. Jak przyznali organizatorzy wydarzenia, prelekcja stanowiła okazję do rozmowy na temat istoty polityki fiskalnej i jej kluczowych problemów.

Cieszymy się z możliwości kontaktu ze studentami oraz uczniami profili ekonomicznych w tak ważnym temacie jak finanse publiczne. Młodzi finansiści mieli bardzo dużo merytorycznych pytań na temat kształtu i specyfiki tego obszaru dotykającego nas wszystkich – dodaje dr Elżbieta Jędruszczak.

Spotkanie na Uniwersytecie Technologiczno-Humanistycznym włączyło się w kalendarz okolicznościowych wydarzeń organizowanych z okazji Dnia Księgowego.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność