Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

III zjazd Akademii Instytutu Finansów: Prawo i etyka w finansach publicznych

Data dodania: 17 stycznia 2024


13 stycznia 2024 roku w gmachu Ministerstwa Finansów w Warszawie odbył się trzeci zjazd III edycji Akademii Instytutu Finansów. Tym razem tematem przewodnim spotkania były prawo i etyka w finansach publicznych.

W zjeździe wzięło udział 40 uczestników Akademii z całej Polski. Zjazd odbył się w obecności dr hab. Łukasza Jabłońskiego, Przewodniczącego Rady Programowej Akademii Instytutu Finansów

Zjazd podzielony był na trzy części. W pierwszej części uczestnicy wysłuchali wykładu pt. „Rola i zadania Rzecznika Finansowego”, który wygłosił mecenas Ziemowit Bagłajewski, pełniący funkcję Zastępcy Rzecznika Finansowego. W wykładzie mecenas Bagłajewski przybliżył uczestnikom założenia i praktykę działania Rzecznika Finansowego, a także wyjaśnił, w jaki sposób można korzystać z jego pomocy.

Mecenas Ziemowit Bagłajewsk

W drugiej odsłonie zjazdu uczestnicy wysłuchali wykładu pt. „Nienudna codzienność”, który wygłosił st. asp. Paweł Łukaczyk, funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej. W wykładzie st. asp. Łukaczyk opowiedział o szczegółach pracy funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, a także m.in. o tym, jak wyglądają kontrole przeprowadzane przez tę służbę, czego dotyczą prowadzone czynności, jak wyglądają szczegóły służby. Paweł Łukaczyk przybliżył obecnym także zagadnienia traktujące o technice operacyjnej czy współpracy międzynarodowej.

St. asp. Paweł Łukaczyk

Słuchacze Akademii wzięli udział w szkoleniu pt. „Jak wykorzystać sztuczną inteligencję i chatGPT, by zwiększyć produktywność i zyskać więcej czasu dla siebie”, które poprowadził ekspert od AI – Krzysztof Urbanowicz. To istotny aspekt, bowiem tematem przewodnim tej edycji Akademii Instytutu Finansów są innowacje. W seminarium prelegent opowiedział o możliwościach wykorzystania sztucznej inteligencji w pracy, a także o tym, jak można wykorzystać chatGPT, aby automatyzować zadania i zwiększyć efektywność wykonywanych prac. Nie zabrakło dyskusji na temat szans i zagrożeń, jakie niesie ze sobą upowszechnianie AI.

Ekspert do AI - Krzysztof Urbanowicz

„Jedyne rzeczy, jakich możemy być obecnie pewni to… sztuczna inteligencja i podatki” – podsumował zjazd Michał Pogodowski – odpowiedzialny za komunikację i public relations w Instytucie Finansów.

Zjazd spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem uczestników. Wszyscy uczestnicy podkreślali, że zdobyli cenne informacje i umiejętności, które będą im przydatne w przyszłości.

Kolejne spotkanie Akademii Instytutu Finansów odbędzie się już wkrótce.

Zobacz więcej:
Innowacyjność w sektorze publicznym: Podsumowanie drugiego zjazdu III Akademii Instytutu Finansów
Inauguracja III edycji Akademii Instytutu Finansów za nami!

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność