Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Innowacyjność w sektorze publicznym: Podsumowanie drugiego zjazdu III Akademii Instytutu Finansów

Data dodania: 14 grudnia 2023


Drugi zjazd III edycji Akademii Instytutu Finansów, który odbył się 9 grudnia, był pełen inspirujących wykładów i interaktywnych spotkań. To wyjątkowe wydarzenie, skierowane do studentów i maturzystów z całej Polski, poświęcone było tematyce innowacji w sektorze publicznym.

Rozpoczęcie zjazdu należało do dr. hab. Łukasza Jabłońskiego, Przewodniczącego Rady Programowej, który otworzył spotkanie w siedzibie Instytutu Finansów.

Pierwszy z wykładów – „Firma bezpieczna w biznesie – o cyberbezpieczeństwie i nie tylko”, poprowadził Bohdan Pawłowicz, Doradca Zastępcy Dyrektora NASK ds. Nowych Technologii dla Polityk Publicznych. Uczestnicy zgłębili tajniki bezpieczeństwa w sieci i poznali specyfikę pracy zespołów zajmujących się tym obszarem, zarówno od strony technicznej, jak i komunikacyjnej.

Następnie uczestnicy wzięli udział w interaktywnej grze kalamburowej, prowadzonej przez Olgę Zarębę z Zespołu Edukacyjno-Wydawniczego Instytutu Finansów, która dodatkowo umiliła atmosferę.

Kolejnym prelegentem była doktor Agata Wancio, Zastępca Dyrektora Departamentu Innowacji i Polityki Przemysłowej w Ministerstwie Rozwoju i Technologii. W wykładzie „Różne oblicza innowacji: dylematy polityki innowacyjności” poruszono tematykę decyzji i problemów decydentów z sektora publicznego oraz prywatnego w kontekście rozwijania innowacyjnych idei.

Dzień zakończył się prelekcją Tomasza Rychtera, Dyrektora Pionu Innowacji i Jakości Centralnego Ośrodka Informatyki, pt. „Innowacje to za mało”. Pan Rychter podzielił się perspektywą na innowacyjność w sektorze publicznym, ze szczególnym uwzględnieniem tworzenia aplikacji mObywatel w COI.

Kolejne spotkanie Akademii Instytutu Finansów już niebawem.

Czytaj więcej:

Inauguracja III edycji Akademii Instytutu Finansów za nami!
Alumni Akademii Instytutu Finansów
Ruszyła rekrutacja do III edycji Akademii Instytutu Finansów

 

Zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych: LinkedIn  Facebook

 

 

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność