Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Instytut Finansów patronem konferencji na Uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie

uth na www

Data dodania: 13 czerwca 2023


Doktor Agnieszka Tłaczała z Instytutu Finansów wystąpiła w roli prelegenta podczas konferencji „Współczesne problemy gospodarcze z perspektywy równowagi, rentowności, etyki, bezpieczeństwa”. Patronat nad wydarzeniem objął nasz Instytut.

Wspomniane wydarzenie zostało zorganizowane przez Uczelnię Techniczno-Handlową w Warszawie. Pierwsza Konferencja Naukowa tamtejszej Katedry Finansów i Rachunkowości odbyła się 13 czerwca. Wśród tematów poruszanych podczas paneli dyskusyjnych znalazły się takie kwestie jak zrównoważony rozwój gospodarczy, alokacja zasobów w gospodarce, czy etyka w biznesie.

Cieszę się, że jako Instytut Finansów mogliśmy objąć patronat nad tym wydarzeniem. Konferencja Uczelni Techniczno-Handlowej stanowiła znakomitą okazję do zderzenia poglądów specjalistów i naukowców z różnych uczelni i ośrodków, w tym z naszego Instytutu. Nieustannie chcemy przyczyniać się do rozwoju dyskursu na temat polskiej gospodarki – mówi Łukasz Chrobak, Dyrektor Instytutu Finansów.

W kilku debatach zorganizowanych w ramach konferencji udział brali tak pracownicy naukowi, jak i osoby związane z administracją. Ważnym celem wydarzenia była promocja wiedzy w zakresie finansów.

W ramach pierwszego panelu, w którym poruszano kwestie dotyczące instrumentów kapitałowych, etyki, czy prawa podatkowego, wystąpiła doktor Agnieszka Tłaczała z Instytutu Finansów. Jej wystąpienie dotyczyło zmian w zakresie autonomii prawa bilansowego i podatkowego.

Bez wątpienia na konferencji poruszono wiele bardzo aktualnych zagadnień, wskazując na problemy i wyzwania świata finansów w tym również jakże istotne w obecnym czasie kwestie etyki w rachunkowości i podatkach – komentuje doktor Agnieszka Tłaczała.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność