Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Instytut Finansów podczas Forum Suwerenności Monetarnej

zdjecie debata platnosci

Data dodania: 28 marca 2023


Instytut Finansów wziął udział w konferencji „Forum Suwerenności Monetarnej”. Nadrzędnym tematem całodniowych paneli i debat była rola gotówki w zachowaniu bezpieczeństwa i ciągłości transferów pieniężnych, ale także rola bezpieczeństwa w obszarze płatności bezgotówkowych.

W trakcie wydarzenia dyrektor Instytutu Finansów Łukasz Chrobak pełnił  rolę moderatora debaty pt. „Rola gotówki w stabilizacji obrotu gospodarczego”, w której udział wzięli przedstawicieli Narodowego Banku Polskiego, a także sektora publicznego i prywatnego.

„Płatności gotówkowe i bezgotówkowe są jednym z kluczowych obszarów naszego życia. Od lat możemy obserwować dyskusje w gronie ekspertów, badaczy oraz ekonomistów na temat roli i rozwoju obu tych form. Z jednej strony pandemia COVID-19 pokazała nam, że możemy efektywnie robić zakupy bez potrzeby wychodzenia z domu. Z drugiej zaś trwająca od ponad roku zbrojna agresja za naszą wschodnią granicą uzmysłowiła nam jak krucha i zawodna może być współczesna infrastruktura sieciowa niezbędna do bezpiecznych i szybkich transakcji bezgotówkowych” – podkreśla Dyrektor Instytutu Finansów Łukasz Chrobak.

Wśród uczestników Forum znaleźli się przedstawiciele banków, instytucji, administracji publicznej i trzeciego sektora.

„Cieszymy się, że mogliśmy wziąć udział w tak ważnej debacie na temat płatności gotówkowych i bezgotówkowych w gronie czołowych ekspertów. Jestem przekonany, że każde takie wydarzenie oraz wymiana doświadczeń mają realny wpływ na rozwój bezpieczeństwa, niezawodności i suwerenności ekonomicznej w Polsce” – dodaje Łukasz Chrobak.

Organizatorem konferencji „Forum Suwerenności Monetarnej” jest Polskie Towarzystwo Gospodarcze, którego celem jest organizowanie szkoleń i konferencji, a także opracowywanie raportów i działania edukacyjne.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność