Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Instytut Finansów wspiera Finansomanię – Ogólnopolską Olimpiadę Wiedzy o Finansach

finansomania www

Data dodania: 12 lipca 2023


Scenariusze lekcji na temat świata ekonomii, które przygotował Instytut Finansów, będą pomagać uczestnikom nadchodzącej Finansomanii, czyli Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Finansach.

Ważną częścią misji Instytutu Finansów jest działalność edukacyjna i krzewienie wiedzy na temat świata finansów wśród młodego pokolenia. Temu właśnie służą scenariusze lekcji na temat finansów, które przygotował nasz Instytut. Scenariusze te zostały opublikowane przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu na jego stronach jako pomoc służąca w nauce olimpijczykom biorącym udział w Finansomanii.

Chcemy nieustannie przyczyniać się do rozwijania wiedzy na temat finansów. Jesteśmy przekonani, że Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Finansach to znakomite narzędzie służące propagowaniu tej właśnie wiedzy. Życzymy powodzenia i owocnej nauki wszystkim uczestnikom Finansomanii – komentuje Łukasz Chrobak, Dyrektor Instytutu Finansów.

Olimpiada, której partnerem jest Instytut Finansów, rozpocznie się jesienią 2023 roku i potrwa do czerwca roku kolejnego. Będzie stanowić okazję dla młodych ludzi do poznania świata finansów i mechanizmów rządzących rynkiem finansowym. To niezwykle potrzebna inicjatywa, która buduje wśród młodych świadomość tego, jak ważna dla funkcjonowania całego społeczeństwa jest wiedza na temat finansów.

Link do materiałów: https://finansomania.edu.pl/materialy-do-nauki/.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność