Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Kongres 590 z udziałem dr Katarzyny Obłąkowskiej

Kongres 590 KO

Data dodania: 23 czerwca 2023


Dr Katarzyna Obłąkowska wzięła udział w tegorocznym Kongresie 590. Podczas jednego z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce, ekspertka Instytutu Finansów wzięła udział w dwóch panelach eksperckich.

Tegoroczna, ósma już edycja Kongresu 590 odbyła się w Warszawie w dniach 21-22 czerwca. To jedno z najistotniejszych wydarzeń, podczas których spotykają się przedstawiciele polskiego biznesu, administracji publicznej i polityki.

Obecność na Kongresie 590 ma kluczowe znaczenie dla dzielenia się wynikami naszych prac i analiz na szerokim forum ekspertów. Cieszymy się z możliwości wzięcia udziału w dwóch merytorycznych panelach dyskusyjnych – mówi Łukasz Chrobak, Dyrektor Instytutu Finansów.

Dr Katarzyna Obłąkowska pojawiła się w panelach „Transformacja polskich instytucji publicznych. Trzy dekady doświadczeń” oraz „Kultura jako soft power państwa”. Pierwszy z nich dotyczył problemów transformacji naszego kraju po upadku PRL w kontekście funkcjonowania instytucji publicznych i zaufania w społeczeństwie. W drugim dyskutowano o tym, jakie przewagi w zakresie soft power dzięki szeroko rozumianej kulturze mogą osiągać różne państwa w epoce cyfryzacji.

Społeczeństwo polskie od 30 lat transformuje swoje instytucje. Wychodząc od państwa niedemokratycznego i walki o wolność z państwem oraz obcą kontrolą, zbudowało państwo demokratyczne i jest w trakcie drogi do budowy wspólnoty zaufania. Badania Instytutu Finansów, które mogłam przedstawić podczas Kongresu 590 w tym obszarze, wnoszą wkład w dyskusję na ten istotny temat. Soft power państwa zaś budowany w oparciu o kulturę i politykę wizerunkową jest ważnym czynnikiem osiągania przez naród celów na arenie międzynarodowej oraz celów rozwojowych – zaznacza dr Katarzyna Obłąkowska.

Dr Katarzyna Obłąkowska to ekspertka w zakresie polityki publicznej, badań społecznych i ekonomii behawioralnej. Absolwentka studiów doktorskich w zakresie ekonomii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Autorka książek „Polityka publiczna wobec zabytków nieruchomych w Polsce. Doświadczenia-Reguły-Model”, a także „Muzea zamkowe i pałacowe w Polsce w świetle pozytywnych efektów zewnętrznych ich działalności”. Pełni funkcję Kierownika Zespołu Analiz Behawioralnych i Badań Społecznych Instytutu Finansów.

Nagrania z obu paneli, w których ekspertem była dr Katarzyna Obłąkowska, można obejrzeć na kanale YouTube Kongresu590.

Transformacja polskich instytucji publicznych. Trzy dekady doświadczeń:

https://www.youtube.com/watch?v=ci1ow9t07lY

Kultura jako Soft Power państwa:

https://www.youtube.com/watch?v=1dubPjQ9_d0

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność