Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Nowy Raport Instytutu Finansów – Płatności gotówkowe i bezgotówkowe

Data dodania: 20 czerwca 2022


Już w najbliższy wtorek (21.06) podczas Forum Wizja Rozwoju odbywającego się w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni zaprezentowany zostanie najnowszy raport Instytutu Finansów opracowany przez Zespół Polityk Publicznych pt. “Płatności gotówkowe i bezgotówkowe”

Skupia się on na omówieniu sytuacji systemu płatniczego w Polsce oraz kierunków jego rozwoju. Raport analizuje nie tylko trendy, które trwają już od wielu lat, ale również te stosunkowo nowe – m.in. związane pandemią COVID-19.

Publikacja składa się z trzech rozdziałów. Możemy się z niej dowiedzieć wielu kwestii istotnych zarówno z punktu widzenia liderów politycznych jak i biznesowych. Została w niej przedstawiona m.in zmiana struktury wydatków Polaków z perspektywy rodzaju transakcji (gotówkowa lub bezgotówkowa), a także pozycja Polski pod kątem „bezgotówkowości” na tle UE.

Gorąco zachęcamy do udziału w Panelu organizowanym przez Instytut Finansów, podczas którego omówione zostaną wnioski wynikające z raportu. Naszymi gośćmi będą:

Moderatorem dyskusji będzie Katarzyna Obłąkowska współautorka raportu oraz Kierownik Zespołu Polityk Publicznych Instytutu Finansów.

Więcej informacji o prelegentach jak i o całym wydarzenie znajduje się na stronie Forum Wizja Rozwoju

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność