Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Pierwsza klasa finansowo-skarbowa w Polsce. Inicjatywa pod patronatem Instytutu Finansów

KFS foto 3

Data dodania: 13 kwietnia 2023


Proces kształcenia wsparty merytorycznymi elementami z zakresu ekonomii i finansów publicznych, a także liczne materiały opracowane przez ekspertów i praktyków. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu pod patronatem Instytutu Finansów rozszerza ofertę edukacyjną dla swoich uczniów.

Pilotażowy program klasy finansowo-skarbowej pozwoli nastolatkom bliżej poznać specyfikę pracy w sektorze finansowym, a także rozwinąć swoją karierę w kierunku m.in. administracji publicznej.

Jedną z podstaw naszej działalności jest promowanie edukacji finansowej i ekonomicznej na wszystkich szczeblach oświaty. Naszym najnowszym projektem w tym zakresie jest nowopowstała klasa finansowo-skarbowa, której absolwenci będą mogli w przyszłości rozwinąć swoje kariery naukowe i zawodowe w obszarze administracji publicznej oraz finansów – podkreśla Dyrektor Instytutu Finansów, Łukasz Chrobak.

Prezentacja założeń projektu odbyła się podczas Dni Otwartych placówki w Wieluniu, w ramach konferencji prasowej zakończonej prelekcją dla uczniów przygotowaną przez przedstawicieli Instytutu Finansów.

Dziękujemy naszym partnerom z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu za podjęcie się tego wyzwania i uruchomienie pilotażowego wsparcia oferty edukacyjnej. To uzupełnienie oferty o silne i merytoryczne skrzydło wiedzy z zakresu finansów oraz ekonomii. Cieszymy się, że dzisiejszy projekt stanowi kolejny krok w pogłębianiu współpracy naszego instytutu z placówkami edukacyjnymi w Polsce – dodaje Łukasz Chrobak.

Klasa finansowo-skarbowa będzie suplementem do toku nauczania realizowanego w ramach podstawy programowej dla wybranej klasy. Celem projektu jest wzmocnienie edukacji w tym zakresie oraz ułatwienie uczniom kontynuacji edukacji w zakresie ekonomii na poziomie akademickim, a następnie podjęcie pracy zawodowej związanej z obszarem skarbowym.

 

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność