Data dodania: 13 kwietnia 2023
Proces kształcenia wsparty merytorycznymi elementami z zakresu ekonomii i finansów publicznych, a także liczne materiały opracowane przez ekspertów i praktyków. Zespół Szkół nr 1 w Wieluniu pod patronatem Instytutu Finansów rozszerza ofertę edukacyjną dla swoich uczniów.
Pilotażowy program klasy finansowo-skarbowej pozwoli nastolatkom bliżej poznać specyfikę pracy w sektorze finansowym, a także rozwinąć swoją karierę w kierunku m.in. administracji publicznej.
Jedną z podstaw naszej działalności jest promowanie edukacji finansowej i ekonomicznej na wszystkich szczeblach oświaty. Naszym najnowszym projektem w tym zakresie jest nowopowstała klasa finansowo-skarbowa, której absolwenci będą mogli w przyszłości rozwinąć swoje kariery naukowe i zawodowe w obszarze administracji publicznej oraz finansów – podkreśla Dyrektor Instytutu Finansów, Łukasz Chrobak.
Prezentacja założeń projektu odbyła się podczas Dni Otwartych placówki w Wieluniu, w ramach konferencji prasowej zakończonej prelekcją dla uczniów przygotowaną przez przedstawicieli Instytutu Finansów.
Dziękujemy naszym partnerom z Zespołu Szkół nr 1 w Wieluniu za podjęcie się tego wyzwania i uruchomienie pilotażowego wsparcia oferty edukacyjnej. To uzupełnienie oferty o silne i merytoryczne skrzydło wiedzy z zakresu finansów oraz ekonomii. Cieszymy się, że dzisiejszy projekt stanowi kolejny krok w pogłębianiu współpracy naszego instytutu z placówkami edukacyjnymi w Polsce – dodaje Łukasz Chrobak.
Klasa finansowo-skarbowa będzie suplementem do toku nauczania realizowanego w ramach podstawy programowej dla wybranej klasy. Celem projektu jest wzmocnienie edukacji w tym zakresie oraz ułatwienie uczniom kontynuacji edukacji w zakresie ekonomii na poziomie akademickim, a następnie podjęcie pracy zawodowej związanej z obszarem skarbowym.