Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Rozpoczęliśmy II edycję Akademii Finansów

Mężczyzna w centrum zdjęcia przemawia ze sceny przy mównicy do grupy studentów.

Data dodania: 31 października 2022


W sobotę 29 października odbył się pierwszy zjazd II edycji Akademii Finansów, czyli największego projektu edukacyjnego Instytutu Finansów. Po miesiącach przygotowań mieliśmy okazję po raz pierwszy zobaczyć się z wyłonionymi uczestnikami na żywo.

W spotkaniu wzięło udział 40 studentów oraz maturzystów z całej Polski, którzy przygotowali najlepsze prace dotyczące tematyki „Rola państwa w dobie kryzysu”.

Całość wydarzenia odbywała się w Gmachu Ministerstwa Finansów.

Akademię otworzył Łukasz Chrobak, dyrektor Instytutu Finansów. Po uroczystym otwarciu i wykładzie otwierający Akademię wygłoszonym przez Piotra Patkowskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów oraz Głównego Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych, uczestnicy zostali rozlosowani do zespołów, w których wezmą udział w turnieju debat oksfordzkich. Po zakończeniu oficjalnej części, uczestnikom wręczone zostały pakiety powitalne.

Następnie wykład poprowadził Ziemowit Bagłajewski, zastępca Rzecznika Finansowego, opowiedział o roli i zadaniach Rzecznika Finansowego.

Pierwszy zjazd Akademii Finansów zamknęły szkolenia z wystąpień publicznych, które poprowadziły Paulina Pepera oraz Magda Kapitańczyk z Fundacji Nowy Głos.

Podczas każdego z wykładów i szkoleń uczestnicy aktywnie się angażowali, zadając liczne pytania.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność