Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

System finansów publicznych od kuchni

finanse od kuchni

Data dodania: 27 listopada 2023


Finanse publiczne to temat bardzo szeroki i niejednokrotnie budzi wiele emocji. Aby jak najlepiej je zrozumieć, dobrze jest poznać od podstaw system, według którego funkcjonują. Z uwagi na potrzebę szerzenia bazowej wiedzy na ten temat, Instytut Finansów opublikował w czerwcu 2023 r. opracowanie pt. „System finansów publicznych od kuchni”. Dziś prezentujemy jego odświeżoną wersję.

Co się zmieniło? W zaktualizowanej wersji publikacji uwzględniono dane dla sektora finansów publicznych za 2022 rok oraz przebieg realizacji ustawy budżetowej w 2023 r. Uzupełniono również rozważania na temat reguł fiskalnych o projekty zmian Paktu Stabilności i Wzrostu  zaprezentowanych w kwietniu przez Komisję Europejską. Książka jest unikatowym kompendium wiedzy na temat funkcjonowania finansów publicznych, uzupełnionym o najnowsze dane.

Dodatkowo, we wtorek, 5 grudnia 2023 r., autor publikacji i pracownik Instytutu Finansów – Michał Ostrowski – poprowadzi wykład dla studentów pn. System finansów publicznych w obliczu konsolidacji. Prelekcja będzie stanowiła prezentację najważniejszych założeń zawartych w opracowaniu. Po wykładzie zapraszamy na ekspercki panel dyskusyjny, który będzie kontynuacją ww. wykładu i rozszerzeniem tematu.

Spotkanie odbędzie się w budynku Ministerstwa Finansów w Warszawie. Chętnych do udziału w wydarzeniu prosimy o zgłoszenia na adres: media.infin@mf.gov.pl. Zapisy na wydarzenie trwają do 1 grudnia 2023 r. lub do osiągnięcia limitu zgłoszeń.

Zapraszamy do zapoznania się ze zaktualizowaną wersją publikacji: link.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność