Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Wprowadzenie do funduszy inwestycyjnych, obowiązki przedkontraktowe firm inwestycyjnych oraz odpowiedzialność za naruszenia

Tekst: Wprowadzenie do funduszy inwestycyjnych, obowiązki przedkontraktowe firm inwestycyjnych oraz odpowiedzialność za naruszenia.

Data dodania: 14 lutego 2023


Wolny kapitał i inwestowanie są szeroko omawianymi w dyskursie publicznym zagadnieniami. Możemy znaleźć informacje o różnych rynkach i formach lokowania swoich pieniędzy takich jak rynek Forex, kryptowaluty czy najbardziej popularne akcje i obligacje. Nie każdy natomiast ma czas i umiejętności, które są do tego potrzebne. Czy to oznacza, że powinien zrezygnować z inwestowania? Odpowiedź brzmi nie. Znacznie prostszym narzędziem służącym do działalności w obszarze inwestycji są fundusze inwestycyjne.  

Dlatego w najnowszym opracowaniu Instytutu Finansów omawiamy ich tematykę, jako narzędzi które w praktyce „inwestują za nas”. Wskazujemy w nim najważniejsze treści, ich dotyczące zaczynając od wytłumaczenia czym są fundusze i jak możemy je podzielić. Następnie przechodząc do omówienia przedkontraktowych obowiązków oferentów funduszy. Na koniec zaś wskazując jak wygląda odpowiedzialność za naruszenie wspomnianych obowiązków. 

Dzięki lekturze opracowania dowiedzą się Państwo na co uważać podczas wyboru funduszu inwestycyjnego oraz na co zwrócić szczególną uwagę w trakcie rozmów z jego  przedstawicielami. 

Opracowanie jest dostępne pod linkiem: opracowanie.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność