Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Za nami Gala Finałowa II edycji Akademii Finansów. Przyznano nagrody w kilku kategoriach.

Zdjęcie grupowe kilkudziesięciu osób, wszyscy stoją na scenie.

Data dodania: 19 grudnia 2022


W sobotę 17 grudnia na Sali Notowań Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się uroczysta gala podsumowująca II edycję Akademii Finansów realizowanej przez Instytut Finansów. Jest to projekt edukacyjny kierowany do maturzystów oraz studentów I–IV roku studiów kierunków prawniczych, ekonomicznych, finansowych oraz socjologicznych.

Akademia Finansów to inicjatywa, która ma na celu rozbudzanie potencjału w młodych ludziach, którzy w przyszłości mogliby wpływać swoją pracą na rozwój rynku finansowego. Projekt skierowany jest do młodzieży licealnej oraz akademickiej. W ramach drugiej już edycji Akademii czterdzieścioro uczestników brało udział w cyklu warsztatów, wykładów oraz debat, nabywając wiedzę i doświadczenie związane z rynkiem finansowym. Do uczestników uroczystej gali słowo wstępne skierował premier Mateusz Morawiecki:

„Akademia Finansów, której jesteście uczestnikami, to konieczny powiew świeżości w administracji publicznej. Cieszę się, że już w tak młodym wieku chcecie realizować swój potencjał w instytucjach publicznych. Powiem wprost, państwo potrzebuje Was jak nigdy dotąd. Gratuluję wszystkim laureatom Akademii i liczę, że już niedługo będzie o Was głośno”.

W uroczystości udział wzięli uczestnicy Akademii, kierownictwo Instytutu Finansów, a także zaproszeni goście specjalni. Swoją obecnością galę zaszczycili m.in. Sekretarz Stanu, Generalny Inspektor Informacji Finansowej Sebastian Skuza, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów Piotr Patkowski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii Kamila Król, Zastępca Rzecznika Finansowego Ziemowit Bagłajewski oraz prezes Fundacji GPW Piotr Krygiel.

Podczas swojego wystąpienia dyrektor Instytutu Finansów Łukasz Chrobak dziękował uczestnikom projektu za ich zaangażowanie w Akademię. Wyrażał także nadzieję, że wielu młodych ludzi uczestniczących w Akademii będzie w przyszłości stanowić o sile polskiego sektora finansowego, który potrzebuje młodości i energii.

O wyzwaniach, przed jakimi stoją młodzi ludzie rozpoczynający swoją karierę w sektorze administracji publicznej, mówili w trakcie specjalnego panelu dyskusyjnego goście specjalni. Piotr Patkowski, Kamila Król oraz Ziemowit Bagłajewski, dzieląc się z młodzieżą swoją wiedzą i doświadczeniem, omawiali przy tym bieżące tematy gospodarcze.

Podczas gali wszystkim uczestnikom projektu rozdano certyfikaty ukończenia Akademii oraz wręczono nagrody w kilku kategoriach. Nagrodą główną będzie realizacja przez zwycięzców płatnych staży zawodowych w Instytucie Finansów.

Druga edycja Akademii Finansów okazała się wielkim sukcesem. Przyciągnęła wielu kreatywnych młodych ludzi obdarzonych ogromnym potencjałem. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom i z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję, która odbędzie się już w nadchodzącym roku.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność