Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Ścieżki Geocachingowe Instytutu Finansów

Data dodania: 15 listopada 2022


Kolejny z projektów edukacyjnych Instytutu Finansów został oficjalnie zainaugurowany. Ścieżki geocachingowe łączą edukację finansową z aktywnością na świeżym powietrzu w dwóch najbardziej zielonych miejscach Warszawy – Polu Mokotowskim oraz Parku Moczydło. Geocaching jest rodzajem gry terenowej polegającym na szukaniu ukrytych w terenie punktów (skrzynek) przy użyciu odbiornika GPS znajdującego się w smartfonie. Dane lokalizacyjne każdej ze skrzynek uzyskuje się poprzez prawidłowe rozwiązanie zadań z zakresu finansów dedykowanych każdemu z punktów. Gorąco zapraszamy do udziału w grze młodzież i dzieci jak również wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu. Więcej informacji znajduje się w zakładce Geocaching na naszej stronie internetowej.

 

Przyjazne Finanse

„Przyjazne Finanse” to seria skierowana głównie do uczniów szkół podstawowych, która prowadzi przez najbardziej podstawowe zagadnienia z dziedziny finansów, począwszy od tego, skąd biorą się pieniądze, poprzez tematykę finansów domowych aż do pojęć związanych z instytucjami bankowymi. Podczas realizowania ścieżki dowiecie się, że pieniądz to nie tylko banknot czy moneta, przeczytacie jaka instytucja jest bankiem banków oraz poznacie sposoby na oszczędzanie i pomnażanie pieniędzy. Odwiedzenie wszystkich skrzynek w serii umożliwia odkrycie danych lokalizacyjnych skrzynki finałowej. Ścieżka „Przyjazne Finanse” jest świetnym pomysłem na spędzenie aktywnego weekendu z dziećmi na świeżym powietrzu.

Lokalizacja ścieżki: Pola Mokotowskie

Rynek Finansowy

„Rynek Finansowy” to nieco bardziej wymagająca seria skierowana do starszych uczniów szkół podstawowych oraz młodzieży w szkołach ponadpodstawowych. Skrytki w nieskomplikowany sposób przybliżają tematykę obiegu pieniądza w gospodarce, różnice występujące pomiędzy podstawowymi typami instytucji rynku finansowego wraz z  doprecyzowaniem ról kilku z nich oraz wprowadzają pojęcia związane z inwestowaniem. Podobnie jak w przypadku pierwszej ze ścieżek odnalezienie sześciu skrzynek umożliwia odkrycie danych lokalizacyjnych skrzynki finałowej.

Lokalizacja ścieżki: Park Moczydło

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność