Deklaracja dostępności serwisu infin.gov.pl
Instytut Finansów zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do infin.gov.pl. Na stronie można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.
Stan dostępności cyfrowej
Strona internetowa jest zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Skróty klawiaturowe
Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu może wystąpić każda osoba. Istnieje możliwość wystąpienia z żadaniem udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp.
Problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej lub zamieszczonych na niej treści prosimy zgłaszać – mailowo na adres e-mail instytut.finansow@mf.gov.pl lub telefonicznie pod numerem 22 694 5789
W takim żądaniu prosimy o podanie:
- swojego imienia i nazwiska,
- swoich danych kontaktowych,
- dokładnego adres podstrony, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść
- opisu, na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby najlepszy według osoby występującej z żądaniem.
Na żądania zapewnienia dostępności odpowiadamy niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni. Jeżeli zapewnienie dostępności strony lub jej elementów, nie będzie możliwe w tym terminie, poinformujemy o tym osobę wskazaną w żądaniu. Wskażemy także nowy termin załatwienia sprawy lub zaproponujemy alternatywny sposób dostępu do zakresu wskazanego w żądaniu.
W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.
Dostępność architektoniczna
Instytut Finansów, ul. Świętokrzyska 12, 00-916 Warszawa
Instytut Finansów znajduje się w Gmachu Ministerstwa Finansów, który jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.
Budynek usytuowany jest w dzielnicy Śródmieście, w ścisłym centrum Warszawy, otoczony ulicami: Świętokrzyską, Czackiego i Traugutta.
Do Instytutu można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej.
Łatwy dojazd możliwy jest metrem linią M2 – przystanek: Nowy Świat Uniwersytet lub autobusem – przystanek: Nowy Świat 02.
Najłatwiej dotrzeć do wejścia głównego budynku Ministerstwa – poprzez dziedziniec – który usytuowany jest od strony ul. Świętokrzyskiej. Po obydwu stronach dziedzińca znajdują się chodniki prowadzące do budynku. Są one usytuowane prostopadle do ul. Świętokrzyskiej. Nie są wyposażone w ścieżki naprowadzające dla niewidomych/słabowidzących.
Na terenie dziedzińca od strony ul. Świętokrzyskiej funkcjonuje parking, na którym po prawej stronie wydzielone i oznaczone są 2 miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych (wjazd na parking i skorzystanie z możliwości parkowania na tych miejscach wymaga uprzedniego uzgodnienia).
Przed schodami do wejścia głównego od ul. Świętokrzyskiej po prawej stronie znajduje się podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową wyposażony w poręcz.
Drzwi wejściowe do gmachu są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników Instytutu przy wejściu do budynku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. 22 694 5789
Po wejściu do budynku po prawej stronie od wejścia głównego znajduje się recepcja. Można w niej uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia. Pracownicy Instytutu osobiście odbierają z recepcji umówionych gości.
Dalsze przejście zabezpieczone jest bramkami z kontrolą dostępu, przez które może przejechać osoba na wózku, a następnie poruszać się swobodnie po budynku – korytarzem w lewo lub w prawo. Za bramkami po prawej stronie znajduje się szatnia. Na końcu korytarzy znajdują się przeszklone drzwi, a za nimi dalsze części budynku.
Schody (rozpoczęcie i zakończenie) oznakowane są kolorem kontrastowym.
W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a i oznaczeń w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
Korytarze w budynku mają szerokość min. 150 cm, co umożliwia bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.
Na terenie budynku znajdują się również oznaczenia poszczególnych części gmachu i informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.
Na ternie budynku znajdują się windy umożliwiające skorzystanie z nich osobom na wózku.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.