Otwórz menu
Otwórz wyszukiwarkę
Zamknij wyszukiwarkę

Napisali o nas – czerwiec 2023

napisali o nas czerwiec 2023

Data dodania: 11 lipca 2023


Czerwiec już za nami. W związku z tym prezentujemy Państwu informacje medialne, w których pojawił się Instytut Finansów w ubiegłym miesiącu.

01.06.2023 r. – Rzeczpospolita – Wysokie ceny biją młodych po kieszeni.
Ponad ośmiu na dziesięciu Polaków w wieku 18–26 lat odczuwa w swoim budżecie skutki inflacji. Ci, których wzrost kosztów życia dotyka najbardziej, częściej myślą o emigracji (czytaj dalej).

12.06.2023 – Akademia Zamojska – System finansów publicznych od kuchni.
Na co idą nasze podatki? Dlaczego notorycznie mamy deficyt budżetowy? O co chodzi z drukowaniem pieniędzy? Na te wszystkie pytania studenci Akademii Zamojskiej i uczniowie ze szkół średnich szukali odpowiedzi wspólnie z Michałem Ostrowskim w Instytutu Finansów, autorem książki „Finanse od kuchni” (czytaj dalej).

13.06.2023 – Gazeta Polska – Bezrobocie w Polsce najniższe w Unii Europejskiej. W gronie unijnych liderów.
Według najnowszych danych Eurostatu, Polska (ex aequo z Czechami) ma najniższe bezrobocie w całej Unii Europejskiej. W kwietniu stopa bezrobocia w Polsce i u naszego południowego sąsiada wyniosła 2,7 proc., wobec 6 proc. w Unii Europejskiej i 6,5 proc. w strefie euro (czytaj dalej).

16.06.2023 – Nauka w Polsce – Finanse samorządu terytorialnego w warunkach kryzysowych.
Konferencja naukowa stanowi okazję do wymiany doświadczeń i prezentacji wyników najnowszych badań dotyczących gospodarki finansowej sektora samorządowego, prowadzonych przez ekonomistów i prawników z ośrodków akademickich w Polsce (czytaj dalej).

21.06.2023 r. – Gazeta Prawna – Zakończyło się Forum Wizja Rozwoju.
Zakończyła się VI edycja Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. W dniach 19-20 czerwca, mury Akademii Marynarki Wojennej odwiedziły tysiące gości, w tym ekspertów, samorządowców, naukowców i polityków na czele z premierem Mateuszem Morawieckim (czytaj dalej).

22.06.2023 r. – TV Republika – Zakończyło się Forum Wizja Rozwoju. Największe wydarzenie gospodarcze północnej Polski.
Zakończyła się VI edycja Forum Wizja Rozwoju w Gdyni. W dniach 19-20 czerwca, mury Akademii Marynarki Wojennej odwiedziły tysiące gości, w tym ekspertów, samorządowców, naukowców i polityków na czele z premierem Mateuszem Morawieckim (czytaj dalej).

To już całe nasze podsumowanie medialne za czerwiec 2023. Zachęcamy do zapoznania się z przedstawionymi artykułami oraz całą naszą stroną internetową.

> Aktualności > Raporty > Opracowania > Dla mediów > Czytaj więcej
Ikona telefonu

tel. 22 694 5789

Ikona maila

instytut.finansow@mf.gov.pl

Ikona mapy

ul. Świętokrzyska 12,
00-916 Warszawa

Zamknij menu
Dostępność